Robootika

FLL on lühend sõnadest FIRST ® LEGO ® League ning tähistab Dean Kamen’i asutatud firma FIRST ® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ja LEGO Group’i vahelist koostööd.

FIRST LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm,  mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine.Juhindudes FLLi põhiväärtustest osalevad meeskonnad iga-aastasel konkursil, mis koosneb robotivõistlusest ja projektist. Robotivõistluse jaoks tuleb meeskondadel ehitada ja programmeerida autonoomne LEGO Mindstorms robot. Robotivõistluse eesmärgiks on lahendada 2,5 minuti jooksul erinevaid ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. Projekti käigus uurivad meeskonnad kindlat tõsielulist probleemi, mida teadlased ja insenerid lahendada üritavad. Uuritavale probleemile tuleb meeskondadel leida innovatiivne lahendus või siis tugineda mõnele olemasolevale lahendusele. Projekti oluliseks osaks on oma avastuste ja lahenduse jagamine teiste inimestega.

2011/12 – meie kooli võistkond Mida Iganes võitis presentatsioonikarika, oli robotimängus 14. ja üldkokkuvõttes saavutas 4. koha.

2012/13 – meie kooli võistkond Mürsikud sai Põhja-Eesti poolfinaalis 2. koha, finaalvõistlustel oli võistkond Kadunud robotimängus 12, üldkokkuvõttes

Eduka võistkonna Mida Iganes-Mürsikud-Kadunud koosseis: Rivo Valge, Danel Leppenen, Rando Sulg, Marta Mikkor, Laura Rink, Johanna Jürmann, juhendaja Margus Mikkor, konsultant Jüri Sulg.

2013/14- meie kooli võistkond Tantsulõvid sai Lõuna-Eesti poolfinaalis robotimängus parima tulemuse (348 punkti) ja parima meeskonna karika. Võistkonda kuulusid Rivo Valge, Danel Leppenen, Rando Sulg, Johanna Jürmnn ja Ketlin Käo.