Kooliaasta lõpupidu

Õnnitlused Laura-Liisale ja Kristenile 6. kl lõpetamisel!

Kooliõuel leidis koha torkav kuusk ehk hõbekuusk ehk ilukuusk ehk sinikuusk, mille istutasid ühiselt kõik Tääksi koolist lahkujad.

KOOLIAASTA LÕPEB

Õppetükid tehtud ja pliiatsid jupiks kirjutatud – aeg on minna suvepuhkusele!

Ootame kõiki teisipäeval, 11. juunil kell 12.00 Tääksi kooli pidulikule aktusele.

Meretagune asi sai aetud

Kahepäevane reis Saaremaale oli seiklusrikas ja õpetlik. Tähtsamad peatuspaigad olid Kaali järv, Kuressaare loss, Tõll ja Piret, Panga pank, Angla tuulikud, Maasi ordulinnuse varemed, Laasu talu ja Koguva küla. Pilt Kuressaare kindluse ees on pärit XVII sajandist, seepärast ka kvaliteet kehv.

 

 

Direktori kevadine vastuvõtt

Pidulik vastuvõtt algas kätlemise ja pildistamisega. Kontserdil esinesid Viljandi Jakobsoni Kooli balletiring ja laulja Marek Sadam. Meie esindusse kuulusid Laura-Liisa, Iie-Kee, Romet, Triinu, Truude ja Hanna-Liisa.

Robootikapäev AHHAA teaduskeskuses

FIRST LEGO League Jr. 2018/19 hooaeg kannab nime Kuumissioon. Laste ülesandeks oli uurida Kuud ja mõelda, kuidas saaks Kuu peal elamise enda jaoks mõnusaks teha. Kuu-uurijad olid Triinu, Truude, Iie-Kee, Rene ja Romet. Missiooni käivitavaks jõuks õp Margus.

Naer on terviseks

Mini-uurimistööde esitlemine S-Jaanis. Lõbusaid koolinalju käisid esitamas Hanna-Liisa, Karl-Harald, Iie-Kee ja Romet. Aitäh kõikidele, kes jutustasid lastele oma lugusid!

Ekskursioon Ida – Virumaale 2. päev

Kauksi Puhkemajas ootas meid lahke pererahvas ja priske kõhutäis nii hommikul kui õhtul. Vasknarva kaudu sõitsime Kuremäe nunnakloostrisse. Õigeusuliste legendi järgi nägid karjased Kuremäel jumalaema ilmutust ja leidsid hiljem just selle iidse tamme alt õigeusu ikooni.

Tääksi kooli õpilased ja õpetajad tänavad südamest reisi toetajaid: Kauksi Puhkemaja ja Tomex Tööd OÜ. Aitäh ka Heikile, kes oli äge giid-bussijuht!

Ekskursioon Ida – Virumaale 1. päev

Alustasime programmi Iisaku Peetri Pizzas päevapraega ja suundusime vaatetorni. Sinimägedes külastasime muuseumi ja jalutasime giidiga Pargimäe lahingupaikades. Kiire pilk Sillamäele ja pärastlõuna Narva linnuses ning promenaadil. Nägime oma silmaga Venemaad, Narva jõge, Narva veehoidlat. Viimane pilt on linnusetornist äraarvamiseks kõigile: Mis auguga on tegemist?

VALGE KAARDI PÄEV

Juba kolmandat korda 6. aprillil tähistame Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames Eesti sportlased ja spordiinimesed näitavad koolikiusamisele valget kaarti ning kutsuvad üles kiusamisele vahele astuma. Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis valge kaart sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust.