Robootikavõistlus Tartus

FLL (First Lego League) Lõuna-Eesti eelvoorus saavutasid meie õpilased 10. koha 23 võistkonna hulgas. Kusjuures, võistlus oli mõeldud 4.-9. klassidele, aga Tääksi tiimis olid lisaks 4. kl Iie-Keele 3. kl Triinu, Truude ja Rene. Õnnitleme ja täname juhendajat Margus Mikkorit.

SIPSIK

Lapsed loevad hoolega Eno Raua “Sipsikut”. 1. klass meisterdas täpselt raamatu järgi televiisori ja otseloomulikult hakkas see ka tööle.

III advent

Kolmanda küünla süütasime koos sõpradega lasteaiast. Lugesime neile vahvaid luuletusi ja mängisime kaks näidendit: “Jõulude eel” ning “Jänes ja põhjapõder”.

Raamatukogutund

Esialgu kuulasime ja lugesime luuletusi ning pärast pusisime Ilmar Trulli luuletuse kallal, mille Nadja oli tükkideks lõiganud. Lapsed olid uskumatult leidlikud ja salmid said vahvad. Lõpuks kuulasime originaali ka.

I advent

Juhtkond käis tervitamas: direktor mängis lõõtsa, õppejuht luges juttu, õppekohajuht meisterdas koos lastega lumehelbeid ja huvijuht tutvustas vanaaegseid mänge.

Tüdrukud tahavad üht, poisid teist

28. nov mängisid tüdrukud Bingot ja Äski, laulsid karaoket, tegid pulgakooke, tutvustasid oma kaisukaid, tegid moedemonstratsiooni oma õmmeldud nukkudega jpm.

2. dets pidasid poisid fotojahti, käisid jõusaalis, tegid mehise õhtusöögi, otsisid kummitusi, mängisid telekamänge jpm.

 

Tääksi kool kiidab!

See oli üks äge nädalavahetus: Rene, Iie-Kee, Triinu ja Truude käisid koos õp  Margusega Tallinnas Saku Suurhallis Robotexil. Samal ajal aga Joonas Tallinnas Tondiraba hallis laevamudelismi võistlusel ning saavutas seal III koha!

Kooliarsti õde külas

Tääksi kooli vilistlane Annika töötab meie kooliarsti õena ja käis täna 1. ja 3. kl õpilasi kaalumas ja mõõtmas ning silmi kontrollimas. Põnev oli teada saada, et ta on tähetorni Oskari tütar!